Naslovna // Sport // Jagodini samo bod

Jagodini samo bod

Fudbal Jagodina - Javor 16.05[(000130)2016-05-17-21-54-48]
Jagodina imala u prvom delu terensku inicijativu, u jeku najžešćih napada usledila je kontra i vodeći gol gostiju. Imali su, potom, gosti šansu da dupliraju prednost. Nisu je iskoristili a u nastavku Jagodina je bolju igru krunisala efektnim golom Dušana Petronijevića. U subotu Jagodina gostuje u Beogradu gde se sastaje sa ekipom Sinjdleića
JAGODINA – ČSK PIVARA 1:1(0:1)
JAGODINA – Stadion: Gradski u Jagodini. Gledalaca: 200. Sudija: Ivan Stamenković (Kaludjerica)7. Pomoćnici: Marko Djuričić (Loznica)7, Marko Radoičić (Vrčin)7. Strelci: Petronijević u 64. za Jagodinu, a Plavšić u 33. minutu za ČSK Pivaru. Žuti kartoni: Petronijević, Milovanović, Miladinović, Tomić, Nedović (Jagodina), Žakula, Vukasović (ČSK Pivara). Isključenja: Slavko Gajin, predstavnik Jagodine, u 81. minutu.
JAGODINA: Stamenković 6,5, Djordjević 6,5, Ristić 7, Tomić 7, Miladinović 6, Jelić 6(od 62. Lazović 6), Tasić 6,5, Petronijević 8(od 86. Nedović -), Milošević 7, Milovanović 6,5, Milošković 6,5(od 62. Pejčić 6).
ČSK PIVARA: Tankosić 7(od 67. Božović 7), Tomović 6,5, Jević 6,5, Marković 7, Kerkez 7, Plavšić 8, Nikodijević 6,5, Vukasović 7(od 63. Krstanović 6,5), Mezei 6,5(od 88. Jelić -), Davodov 7, Žakula 6,5.
IGRAČ UTAKMICE: Dušan Petronijević (Jagodina).
Derbi 5. kola izedju Jagodine i ČSK Pivara završen je bez pobednika. Jagodian je imala više od igre, ali gosti su prvi došli u vodjstvo. Biolju igru i u nbastavku domaći su krunisali izjednačujućim goloma, ali izostao je potpun preokret je su se gosti znalački branili.
Sve do 22. minuta fudbaleri Jagodine imali su terensku inicijativu, ali bez završnice. Tada je loptu sa centra poveo Milošević, potom uspolio Miloškovića koji je dugo tražio poziciju za šut. Izbarano je bolje rešenje, sa ivice peterca uposlio je Milovanovića koji je sa pet metara, po sredini peterca, šutirao preko preko gola.
U jednom od retkih izleta na polovini Jagodine Davidov je centrirao loptu sa leve strane, lopta je došla do Mezeia koji je odmah nabacio na desnu stranu gde se našao Plavšić i, iskosa sa desetak metara, prosledio loptu u bliži ugao za vodstvo gostiju od 1:0.
Igrao se 43. minut kada je Žakula dugo vodio loptu i kada je bio na 17 metara od gola Jagodine odlučio se na šut, lopta je proletela za koji santimetar iznad prečke gola Jagodine. Minut kasnije Nikodijević je, odlučno proigran od strane Plavšića, krenuo sam ka golu Jagodine ali njegov udarac sa deseta metara izblokirao je Tomić i od svega gosti su dobili samo korner.
Prvu priliku u nastavku imala je Jagodine. Milošegvić je sjajno centrirao sa leve starne, lopta je dođšla do Miloškovića koji je dugo oklevao i ta prilika je propala. Na drugoj strani Plavšić je tačnim pasom pronašao Nikodijevića, usledio je udarac po zamlji ali jne loptu koja je išla u desni donjni ugao krajnim naporom u polje izbacio golman domaćih Stemenković.
U 59. minutu Petrnijević je centrirao sa desne starane, Milovanović je sa 10 metara šutirao iz prve ali je lopta prpletela iznad gola. Na isteku 62. minuta centrirana lopta od strane igrača Jagodine, sa leve strane, odbila se do Petrnijevića koji je sa 17 metara šutirao po zemlji i pogodio levi donji ugao za izjednačenje – 1:1. Prilikom postizanja tog gola golman gostiju Tankosić je se povredio tako pto je glavom udario u stativu pa je morao na nosila iz igre.
Petronijević je na početku 71. minuta odlično šutirao polu desno sa 20 metara, ali Božović kratko odbio a potom uhvatio loptu. U 79. minutu Tomić je dugom loptom pronašao Milovanovića, koji je vartio do Pejčića ali je usledio neprecizan udarac. dio kraja utakmice domaći fudbaleri su stalno vršili pritisak nba gol gostiju ali nisu uspeli ozbiljnije priprete pa je rezultat ostao nerešen – 1:1.