Naslovna // Sport // Lečić pogodio tri puta

Lečić pogodio tri puta

JAGODINA PRED SVOJIM MALOBROJNIM NAVIJAČIMA U 17. KOLU PRVE LIGE POTVRDILA BREJK IZ PIROTA

Fudbaleri Jagodine su bolju igru krunisali sa tri gola, ali su propustili još nekoliko idealnih prilika. Sjajna igra trostrukog strelca Lečića ali i Stefana Miladinovića i Igora Ivanovića. U 18. kolu Jagodina u Odžacima igra sa OFK Odžakom

JAGODINA – KOLUBARA 3:0(2:0)

JAGODINA – Stadion: Gradski u Jagodini. Gledalaca: 200. Sudija: Nikola Radaković (Novi Sad)7,5. Pomoćnici: Dragan Peranović (Šajkaš), Ilija Lovre( Novi Sad). Strelac: Lečić u 13. i 33. iz penala i 76. minutu. Žuti kartoni: Adjuru, Vlajković (Jagodina), Reljić (Kolubara).

JAGODINA: Stamenković 7, Vlajković 7, Ristić 7,5, Paunović 7, I. Miladinović 7, Adjuru 7,5, S. Miladinović 8, Milošević 6,5(od 81. Petrović -), Lazović 6(od 73. Dimitrijević-), I. Ivanović 8, Lečić 8(od 77.Ilinčić-).

KOLUBARA: Rosić 6, Mijailović 6,5, Jagodić 6,5, Ilić 6, Krstić 6,5, Obrenović 6, Stevanović 6(od 60. Mihailović 6,5), Plavšić 6, Reljić 6(od 60. Simić 6), Peralović 6(od 83. Lukić -), Lazić 7.

Igrač utakmice: Miroslav Lečić (Jagodina).

Jagodina  je lakše nego što se očekivalo potvrdila brejk iz Pirota. Pre svojim malobrojnim navijačima savladala je Kolubaru a za ubedljiv poraz gostiju pobrinuo se Mirolslav Lečić, koji je zabeležio het-trik.

Posle početnog ispitivanja snaga, u 13. minutu prva šansa i gol Jagodine. Milošević je idelno dugačkom loptom uposlio Lečića na domak šesnenstarca koji je, potom, sa loptom krenuo ka golu gostiji i sa nekih trinaeset, čestvrnaest metara rutinski prosledio loptu u desni donji ugao nemoćnog Rosića.

Tekao je 21. minut kada je posle duplog pasa Miloševića i Ivanovića, Milošević ubacio loptu u prazan prostor ispred gola gostiju, ali Lečić je za malo bio kratak tako je ta prilika za vodjstvo od 2:0 propala.

U 29. minutu posle akcije po levoj strani Lazović je idelano centrirao, ispred Lečića loptu je izbio golman gosiju Rosić, odbijenu loptu Adjuru je sa 20 metara uputio na gol ali je ona odletela iznad prečke.

Na isteku 32. minuta Stefan Miladinović je sa loptom ušao u šesnenstarac gostiju, potom fintom izbacio iz igre Plavšića koji ga je surušio a sudija Radaković je dvoumljenja pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Lečić.

Gosti su najbliži  golu bili u 44. minutu, Reljić je šutirao, Stamenković kratko odbio ali do odbijene lopte nije stigao Peralović.

Na početku drugog dela Lečić i Lazović su bili u porilici kada je mreža gostiju ostala prazna, ali su uspeli da iznude samo korner.U 53. minutu Lečić je idalno uposlio Ivanovića, koji je sa loptom krenuo ka golu gostiju. U susret mu je pošao golman Rosić ali je Ivanović uputio loptu ka praznoj mreži ali je Mijailović uspeo da je izbaci u polje. Minut kasnije Ivanović je idelano uposlio Stefana Miladinovića ali njegov udarac po zemlji golman Rosić je odbranio.

Gosti su po drugi put pripretili u 58.  minutu posle slobodnog udarca sa 25 metara, ali su iznudili samo korner. Deset minuta kasnije u prilici da nešto više učini imao je Mihailović, bivši igrač Jagodine u dresu Kolubare, koji je sa ivice peterca šutirao preko gola. Mihailović je na početku 75. miknuta šutirao sa 25 metara, ali je Stamenković uz malu nesigurnost ukrotio taj udarac. Stefan Miladinović je idelano proigrao Lečića koji je pogodio levi donji ugao za 3:0 i het-trik.

Ivanović je mogao da povisi na 4:0, ali je njegov udarac sa pet metara, iskosa sa leve strane, golman Rosić odbranio. Samo što je ušao u igru Lukić je mogao da ublaži poraz, ali je njegova lopta po zemlji prošla tik pored desne satative. U 86. minutu Stefan Miladinović je srušen u šesnanstercu gostiju, ali sudija Radaković je samo odmahnuo rukom. Prekrašaj je bio očigledniji od onog iz 33. minuta kada je sudija pokazao na belu tačku u korist Jagodine.

U 18. kolu Jagodina gostuje u Odžacima gde će dmeriti snage sa domaćom ekipom OFK Odžaka.

Z.M.

IZJAVE TRENERA

PETROVIĆ: DRAGOCENA POBEDA

Vlada Petrović, trener Jagodine, bio je zadovoljan pobedom ali je priznao da se pre utakmice pribojavao za konačan ishod utakmice.

-Ja sam se izuzetno pribojavao ove utakmice. Ukazivao  sam da će biti jako teška utakmice. Rezultatski to izgleda drugačije. Postigli smo tri gola, mogli smo bar još tri da damo. Ali, rezultat može da zavara, jer Kolubara je odlična ekipa, odličnio selektirana i vodjena. Mi smo dali golove ne vreme. Ekipa  polako usvaja ono što smo radili više od dva meseca. Nalazimo se i dalje u teškoj situaciji. Teško je igrati kada nam je svaki bod dragocen od suvog zlata. U ekipi imamo nekoliko mladjih igrača koji tek treba da se pokažu u pravom svetlu. Idemo od utakmice do utakmice i moramo ovu utakmicu što pre da zaboravimo i da se pripremamo za sledeće okršaje, rekao je Petrović.

KULJIĆ: NISMO BILI VEŠTI

Milan Kuljić, pomoćni trener Kolubare, čestitao je igračima Jagodine na zasluženoj pobedi.

– Što se tiče same utakmice mislim da smo imali, i  jedni i drugi, svoje momente. Jagodina bolje ušla u meč i brzo postigla dva gola. Bili smo dosta naivni u nekim situacijama, kasnije je bilo vrlo teško da se vratimo u meč. Jagodina je čvrsta ekipa sa par iskusnih igrača. Bilo je dosta teško, ali hteli sm da igramo sve vreme, nismo hteli da se barnimo. Na kraju smo došli do nekih šansi ali je i Jagodina imala još nekoliko lepih prilika. Medjutim, mi nismo bili vešti tamo gde se odlučivalo, to je naš šesnanestrac i protivnički šenasterac. Domaće ekipe je bila bolja i epilog je poznat, zaključio je Kuljić.