Naslovna // Sport // Podela bodova najrealnija

Podela bodova najrealnija

OMLADINSKA LIGA SRBIJE, 18. KOLO

Omladinci Jagodine bili su bolji u porvom, gosti su se iglavnom orjentisali na brze kontre. Prvi su poveli, domaći su uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist da bi gosti izjednačili i rezultat učinili najpravednijim

JAGODINA – OFK BEOGRAD 2:2(1:1)

JAGODINA – Gledalaca: 250. Sudija: Danilo Grujić (Niš)8. Strelci: Savić u 31, Stojanović u 65. za Jagodinu, a Radojković u 6. i Djurić u 74. minutu za OFK Beograd. Žuti kartoni: Sekulić, Bah, Savić, Džolić (Jagodina), Ignjatović, Trajković, Radojković (OFK Beograd).

JAGODINA: Milojević 8, Džolić 6,5, Žikić 7, Stojanović 7, Pejčić 6,5, Radosavljević 7,5, Sekulić 7, Ivanović 7, Bah 6,5, Blagojević 6,5(od 75. Panić -), Savić 8.

OFK BEOGRAD: Golub 6,5, Tasić 7, Tvrdišić 6(od 69. Trajković -), Smiljanić 7, Ignjatović 7, Šućak 6,5, Bulatović 7(od 36. Nikolić 6, od 84. Veličković -), Mikić 7, Milovanović 7, Djurić 7, Radojković 8.

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Savić (Jagodina).

Igrao se 6. minut kada je Milovanovićev šut Milojević odbranio, obijenu loptu je prihvatio na ivici šesnenstarca Radojković, prevario dva igrača domaćih i zatresao mrežu ovoga puta nemoćnog golmana Jagodine. U 36. miniutu Savić se odlučio na udarac po zamlji sa 25 metara, lopta je išla po zemlji i pogdila desni donji ugao nemoćnpog Goluba. U poslednjim sekundama prvog dela Milojević je odbranio zicer i tako onemogućio goste da po drugi put povedu.

Bolju igru u prvom delu nastavka domaći su krunisali u 65. minutu. Korner sa leve strane izavo je Savić, loptu je u srcu šesnentarca sačekao Stojanović i glavom je prosledio u nebranjeni deo mreže. U 74. minutu Tasić je centrirao sa desne strane a Djurić je u padu glavom pogodio levi donji ugao za izjednačenje – 2:2. Potpunu preokret je nekoliko minuta kasnije sprečio sjajni golman Milojević.

U 19. kolu omladinci Jagodine gostuju u Beogradu gde će odmeriti snaege sa ekipom Partizana.

Z.M.

U 18. KOLU KADETSKE LIGE SRBIJE

PORAZ OD BOLJEG

Kadeti Jagodine položili oružije za svega 4 minuta i tako doživeli poraz od, u ovom trenutku, bolje ekipe OFK Beograda

JAGODINA – OFK BEOGRAD 0:2(0:0)

JAGODINA – Gledalaca: 200. Sudija: Marko Srećković (Kragujevac)8. Strelac: Ignić u 49. i 53. minutu. Žuti karton: Milutinović (Jagodina).

JAGODINA: Huskić 7, Vučetić 6(od 53. Radojković 6), Nacković 6, Milić 6,5(od 87. Ivanović -), Milutinović 6,5, Ristić 6,5, Strainović 6,5, Obradović 6(od 83. Mitić -), Mladenović 6(od 53. Djordjević 6), Velev 6(od 70. Petrov -), Jovanović 6,5.

OFK BEOGRADA: Petrović 7, Gačić 7, Čvorović 7, Djurvić 6(od 46. Bačvanski 6,5), Mrkela 6,5, Aleksić 7, Milin 7(od 79. Maldenovski -), Bogdanović 8, Broćeta 7(od 73. Janković -), Milovanović 6,5(od 66. Adžibaba 6,5), Ingić 8.

IGRAČ UTAKMICE: Mladen Bogdanović (OFK Beograd).

Posle ravnopravne igre  prvom poluvremenu odluka o pobedniku pala je u nastavku. Gosti su bolju igru krunisali za svega četiri minuta. Igrao se 49. minut kada je Ignić najbolje snašao u gužvi pred golom Huskića i prosledio loptu u mrežu. Isti igtrač je četiri minuta kasnije prihavtio dijagonalu sa desne strane i rezantim udarcem po drugi put zatresao mrežu Jagodine.

Domaći igači nisu iskoristili nekoliko lepih prilika. U 78. minutu postigli su gol preko prezduzimljivog Veljka Jovanovića, ali je njegov gol opravdano poništen zbog osfajda.

U 19. kolu kadeti Jagodine u Beogradu igraju sa Partizanom.