Naslovna // Sport // Poluvreme za nezaborav

Poluvreme za nezaborav

U 28. KOLU PRVE LIGE SRBIJE JAGODINE PROŠLE SREDE DEKLASIRALA SLOBODU I IZBACILA JE IZ TRKE ZA DRUGO MESTO

Posle izvenredne igre u prvom poluvremenu, najbolje ovog proleća, fudbaleri Jagodine ubedljivo savladali goste iz Užica i na taj način  izbacili Slobodu iz trke za drugo mesto i plasman u Super ligu. Briljirali: Lečić, Martins, Igor Ivanović, Ivan i Stefan Miladinović…

JAGODINA – SLOBODA 3:0(3:0)

JAGODINA – Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Aleksa Mitrović (Beograd)9. Pomoćnici: Goran Beljin (Bela Crkva), Atila Harmat (Subotica). Strelci: I. Ivanović u 7, I. Miladinović u 12, Lečić u 41. minutu. Žuti kartoni: I. Ivanović (Jagodina), Glišović (Sloboda). Crveni karton: Nikolić (Sloboda) u 54. minutu.

JAGODINA: Stamenković -, Vlajković 7, Ristić 7, I. Miladinović 7,5, Paunović 7, Martins 8, Milošević 7,5, Milošković 7, S. Miladinović 7,5(od 72. L. Ivanović -), I. Ivanović 7,5(od 76. Petrović -), Lečić 8(od 71. Lazović -).

SLOBODA: Đurić 6, Glišović 6(od 52. Cvetković 6), Atanasković 6, Nikolić 6, Joksimović 6, Miličić 6, Jeremić 6(od 45. Stanić 6), Došljak 6, Djerić 5,5, Nešović 5,5, Emeka 5,5.

IGRAČ UTAKMICE: Miroslav Lečić (Jagodina).

Jagodina je prošle srede, pred svojim navijačima, deklasirala ekipu Slobode iz Užica, posle izvenredne igre (najbiolje ovog proleća) u prvom poluvremenu. Jagodina je na taj način rešila dilemu: ko će, uz Mačvu, u Super ligu. Jagodinci su sjajnu igru u prvih 45 minuta krunisali sa tri gola od koja je treći Lečićev bio efektan. Gosti bledi, bezidejni i bezopasni, činilo se kao da se radi o ekipi koja se odavno pomirli sa ispadanjem iz lige a ne ekipom koja se, do ovog kola, borila sa Zemunom za drugo mesto i plasman u Super ligu. Omom pobedom Jagodina je obezbedila opstanak u Prvoj ligi Srbije.

Već u 4. minutu šansa za Jagodinu. Lečić je izveo slobodan udarac, iskosa sa leve strane, Martins šutirao iz prve, ali je lopta zakačila nekog iz odbrane gostiju i otišla pored leve stative u korner.

Igrao se 7. minut kada je Vlajković centrirao sa desne strane, Lečić je sa leve strane uputio loptu ka golu, ali se lopta odbila od stative, pritačao je Igor Iavnović i sa dva metra smestio loptu u mrežu za vodjstvo – 1:0.

Pet minuta kasnije domaći su duplirali prednost. Igor Ivaniović je izveo korner sa desne starne, Martins iz peterca prosledio loptu do Ivana Miladinovića, koji je iz blizine šutirao a loptra je uz pomoć golmana Djurića ušla pored desne stative u mrežu za 2:0.

U 16. minutu posle centaršuta Vlajkovića, Martins je šutirao sa 20 metara. Lopta je išla pod prečku ali je Djurić bravuroznom intervencijom izbacio u korner. Posle kornera glavom je tukao Ivan miladinovića, ali se ponovo istakao golman Djurić.

Milošević je u 39. minutu bio u prilici da se po drugi put upiše u strelce.Medjutim, sa 14 metara šutirao je traljavo pa je lopta prošle kraj desne stative.

Dugo je trajala akcija domaćeg tima na početku 41. minuta. Martins je poveo loptu, potom je prosledio do Miloševića koji je vratio Martinsu. Posle šuta Martinsa lopta se odbila do Lečića koji je neometan naravio korak-dva a potom sa nekih 20 metara, po sredini gola, tukao neodbranjivo. Lopta je kao tane ušla u pod prečku za vodjstvo domaćih – 3:0.

U 49. minutu nesvakidašnja situacija. Milošković je lepo prioigrao Stefana Miladinovića koji je sa 17 metara šutirao silovito, ali je lopta pogodila Lečića, koji se našao na travi pa je sudija M itrović morao da prekine igru kako bi mu se ukazala pomoć.

Igrao se 57. minut kada je Lečić nadmudrio golmana Djurića, ali je sa loptom otišao i suviše desno pa je loptu vratio do Miloškovića, koji je šutirao sa ivice peterca, ali se golman Slobode iskupio za prethodnu grešku.

Neubedljivi gosti su prvi direktan udarac na gol Jagodine uputili u 62. minutu kada je visoki Stanić šutirao glavom ali je golam Stamenković lako uhvatio loptu. Gosti su dva minuta kasnije ostali bez Nikolića koji je s ledja nogom udario jednog igrača Jagodine pa je opravdano ,,pocrveneo“!.

U 79. minutu Martins je upiutio sjajan udarac sa 17 metara, ali je lopta proletela za malo iznad prečke. Minut kasnije posle jednog od retkih napada gostiju Došnjak je sa desetak metara šutirao ali je lopta prošla pored leve stative gola Jagodine.