Naslovna // Tema dana // FK “Jagodina” pobednik Kupa Srbije: Djuric za istoriju

FK “Jagodina” pobednik Kupa Srbije: Djuric za istoriju

Gol odluke postigao je sa bele tačke Milan Djurić u 16. minutu istorijske utakmice. U sjajnoj ekipi Jagodine najbolji štoper Danijel Mihajlović, koji je potpuno zaustavio najopasijeg napadača Vojvodine Abubakara Oumarua, i golman Igor Bondžulić. Navijači Jagodine, njih oko 5000, napravili sjajnu atmosferu na istočnoj tribini Partizanovog stadiona. Pobednički pehar kapitenu Milošu Stojanoviću uručio Predrag Peruničić, državni seketar u Mistarstvu omladine i sporta u Vladi Repblike Srbije.

JAGODINA – VOJVOLDINA 1:0(1:0)
BEOGRAD – Stadion Partizana. Gledalaca: 12.000. Sudija: Milorad Mažić (Vrbas) 8. Pomoćnici: Igor Radojičić (Beograd)8, Milovan Ristić (Beograd)8. Strelac: 1:0 – Đurić u 16. minutu iz penala. Žuti kartoni: Mihajlović, Dukić, Cvetković, Bondžulić (Jagodina), Jokić, Trajković, Kataji i Poletanović (Vojvodina).

JAGODINA: Bondžulić 8,5, Dukić 8, Projić 7,5, Mihajlović 8,5, Živanović 8, Gogić 8, Cvteković 7,5 (od 84. Kostić -), Đurić 8, Lepović 7 (od 90 + 2 Petričević -), Arsenijević 7,5 (od 81. Stojkov -), Stojanović 7.

VOJVODINA: Supić 6,5, Vulićević 6,5, Jokić 6,5, Trajković 7, Pavlović 6,5, Vranješ 6 (od 78. Kosović -), Adjuru 6 (od 65. Poletanović 6), Radoja 6,5, Alivovidć 6,5, Oumaru 6, Katai 6 (od 65. Šušnjar 6).

IGRAČ UTAKMICE: Danijel Mihajlović (Jagodina).

Tačno u 22 časa i 22 minuta, kada je sudija Milorad Mažić označio kraj finalne utakmice, juče na stadionu Partizana, oficijelni spiker Voja Nedeljković, poznati TV voditelj, izgovorio je istorijsku rečenicu: JAGODINA JE OSVOJILA KUP SRBIJE. U prvom finalu Jagodinci su osvojili prvi trofej. Gol odluke postignut je sa bele tačke. U 16. minutu, posle igranja rukom od strane Jokića, sudija Mažić se nije dvoumio – pokazao je na belu tačku, a siguran realizator najstrože kazne bio je Milan Djurić: Supić je otišao u desnu, a lopta u levu stranu: Jagodina – Vojvodina (1:0).

Fudbaleri Jagodine su na početku prepustili inicijativu igračima Vojvodine koji su izmedju dva šesnesterca imali više loptu u svojim nogama. Ozbiljnije je zapretio Abubakar Oumaru, od koga je pretila najveća opsnost. Na isteku 10. minuta šutirao je iskosa sa leve starne, ali pored gola. Tri minuta kasnije prva opasnost pred golom Novosadjana. Djurić je izveo korner sa leve strane, ali centriranu loptu u petercu Vojvodine nije najbolje prihvatio Lepović, pa je udarac bio traljav i lopta je otišla u gol-aut.

Tekao je 15. minut kada je Cvetković na 16 metara imao otvoren put ka golu Supića. Usledio je silovit volej ali je loptu, koja bi sigurno završila u mreži gola Vojvodine, Jokić rukom skrenuo do Arsenijevića, koji je sa leve strane pogodio stativu. Medjutim, sudija Mažić je pravovremeno sankcionisao prekršaj štopera Vojvodine i pokazao na belu tačku. Za trenutak je bilo nejasno koju je zapravo doluku doneo sudija, ali kada je pokazao žuti karton Jokiću bilo je jasno da će Jagodina dobiti priliku za vojstvo.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Milan Djurić, golman Supić je otišao u desnu stranu, a lopta je pogodila levi donji ugao za vodjstvo od 1:0, a ispostavilo se na kraju da je to bio gol odluke. Istočna tribina stadiona Partizana bila je u tim trenucima vulkansko grotlo. Iz 5.000 grla odzvanjalo je čak do Marakane: ,,Kup je naš!“.

Od tada pa do kraja utakmice fudbaleri Jagodine su kontrolisali igru. U odbrani su delovali samouveremo i beskompromisno. Štoperi Živanović i posebno Mihajlović potpuno su zaustavili najopasnijeg napadača Vojdodine Abubakara Oumarua, koji se na stadionu Partizana nije naigrao fudbala. Napadači Jagodine su koristili svaku priliku da priprete Novosadjanima.

Vratimo se detaljima uzbudljive utakmice. U 28. minutu Vulićević se lepo probio po desnoj strani, ušao sa loptom u šenaseterac, a potom je centrirao, ali Bondžulić je preskao loptu i ta prilika Vojvodine je propala. Igrao se 36. minut kada je Pavlović centrirao sa leve strane, a Vranješ traljavo šutirao. U istom minutu Oumaru je nevešto pokušao da iscenira prekršaj za najstrožu kaznu, ali je sudija Mažić pokazao da lopta pripada golmanu Bondžuliću.

Prvu priliku u nastavku imala je Vojvodina. Oumaru je po levoj strani uspeo da stvori poziciju za centaršut. Loptu je sa ivice peterca u korner izbio Gogić, ali se krv sledila u venama navijača Jagodine jer se sa istoka činilo da će ta lopta otći u mrežu nemoćnog Bondžulića.

U 56. minutu Arsenijević je krenuo sa loptom ka golu Vojvodine. Pratila su ga dva igrača Novosadjanja i nadomak šesnaestarca srušila. Sudija Mažić se nije oglasio mada je bio na svega nekoliko metara od mesta dogadjaja. Pet minuta kasnije Projić je dubinskom loptom pronašao Stojanovića, koji je pokušao volejom da loptu pošalje u mrežu ali je to učinio nespretno i ona je otišla visoko preko gola.

Vukao je kapiten Stojanović loptu sa svoje polovine u 68. minutu, ali se pritom umorio pa je na dvadesetak metara od gola pao i tako je i ta prilika propala. Minut kasnije prilika za Vojvodinu. Alivodić je centrirao sa desne strane, a Vranješ tukao glavom kraj leve stative.

U 73. minutu Arsenijević je bio u srcu šenaesterca Vojvodine, ali do lopte su pre stigla dva igrača Novosadjana i na vreme je izbila u polje. Tri minuta kasnije Vulićević je na 11 metara od gola Jagodine pronašao Oumarua, ali se on sapleo o loptu i ta prilika je propala. Minut kasnije Radoje je tukao sa preko 30 metara, lopta je preletela tik iznad prečke. U 85. minutu gotovo sa istog mesta je mladi napadač opalio po lopti koja je išla u desni gornji ugao gola Jagodine. Bondžulić je napravio paradu i loptu izbio u korner. Radoja ni u trećem pokušaju u 3. minutu nadoknade izgubljenog vremena nije uspeo da nadmudri sigurnog Bondžulića.

I kada je sudija Mažić odsvirao kraj i posle oglašavanja oficijelnog spikera da je pobednik Kupa za 2013. godinu Jagodina, sa istoka se iz 5.000 grla oduševljenih navijača čulo: KUP JE NAŠ! Jagodina je ušla u istoriju srpskog fudbala kao osvajač vrednog trofeja kao debitant u završnici našeg najmasovnijeg takmičenja. Osmi maj 2013. godine ostaće zapisan u istoriju jagodinskog fudbala zlatnim slovima, dan kada je Jagodina došla do istorijskog trijumfa!

ŠPULE PODELIO PRIZNANJA
Svetozar Andrejić Špule, legendarni fudbaler Jagodine, Crvene zvezde i Čelika iz Zenice, imao je tu čast da podeli zlatne medalje i plakete fudbalerima Jagodine i članovima stručnog štaba. Zlatne medlaje i plakete dobili su: Igor Bondžulić, Duško Dukić, Josip Projić, Danijel Mihajlović, Aleksandar Živanović, Goran gogić, Ivan Cvetković, Milan Djurić, Miloš Lepčović, Filip Arsenijević, Predrag Rajković, Milan Milinković, Saša Nikodijević, Dragan Stojkov, Miroljub Kostić, Saviša Stojanović, Luka Petričević, Slavko Gajić, predstavnik kluba, treneri Vladan Petrović, Dejan Kaplanović i Nebojša Kostić, doktor Nikola Crnković, fizioterapeut Jelena Vučković, kapiten Miloš Stojanović i na kraju šef stručnog štaba Jagodine Simo Krunić.

Srebrne medalje fudbalerima Vojvodine podelio je legendarni golman Novosadjana Ilija Pantelić.
Inače, plakete su dobile i sudije finalne utakmice: Milorad Mažić, Igor Radojičić, Milovan Ristić i četvtri sudija Milenko Vukadinović. Plaketom je nagrađen i delegat Branislav Delić, posmatrač sudjenja Zdravko Jokić i komesar za bezbednost Dragan Novović. Plakete je službenim licima uručio Predrag Peruničić.

JAGODINI ČEK NA 10 MILIONA
Kapiten Jagodine Miloš Stojanović je u ime kluba primio ček od 10 miliona dinara, namenjen pobedniku Kupa Srbije. Ček je predala Višnja Banković pi-ar televizije Arena sport, sponzor ove vredne novčane nagrade.

PERUNIČIĆ URUČIO POBEDNIČKI TROFEJ
Milošu Stojanoviću Popaju, kapitenu Jagodine, pobednički pehar uručio je Predrag Peruničić. Potom se veliki pehar FSS našao u rukama svih fudbalera Jagodine koji su potom veliku radost podelili sa navijačima Jagodine.

U AKCIJI: ,,MOJA ŠKOLA, MOJ GRAD“ NAGRAĐENE ČETIRI JAGODINSKE ŠKOLE
Savo Milošević i Mitar Mrkela, direktor i zamenik direktora svih mladjih selekcija FSS, na poluvremenu finalne utakmice dodeli su priznanja školama u okviru akcije :,,Moja škola, moj grad“. Medju nagradjenima su i četiri jagodinske škole: OŠ,,Goran Ostojić“, OŠ ,,Milan Mijalković“, OŠ ,,Rada Miljković“ i OŠ ,,Ljubiša Urošević“ iz Ribara. Škole su dobile plakete kao i fudbalske lopte.