Francuzi i Italijani najviše varaju žene. Više od pedeset procenata njih podleglo je tom izazovu, pokazala je anketa Ifopa, prenose mediji.

Procenat nevernih muškaraca niži je u dominantno protestantskim zemljama kao što su Velika Britanija (42 posto) i Nemačka (46 posto), pokazuje anketa koja je sprovedena u Francuskoj, Nemačkoj, Španiji, Italiji, Belgiji i Velikoj Britaniji.
Što se tiče ženskog pola, njih 32 posto prevarilo je muževe u Francuskoj, a 34 posto u Italiji. Neverne žene su po procentualnosti najbliže muškarcima u Nemačkoj, gde je 43 posto žena imalo ljubavnu aferu izvan braka.
Najviše Francuza pozitivno je odgovorilo na pitanje da li bi jednom u budućnosti bili spremni da prevare suprugu – njih čak 35 posto to bi učinilo kada bi bili sigurni da niko neće saznati.
Izvor: klix.ba (FENA)
Foto: www.vancitybuzz.com


