Naslovna // Tema dana // Vuk Bojović dobio ulicu u Jagodini

Vuk Bojović dobio ulicu u Jagodini

Jedna ulica u Jagodini nosiće ime Vuka Bojovića (1940 – 2014), dugogodišnjeg direktora Zoo vrta u Beogradu, odlučeno Zoloskije na današnjem zasedanju Skupštine grada Jagodine.

Razlog za donošenje ove odluke je nemerljiv doprinos Vuka Bojovića u izgradnji Zoološkog vrta u Jagodini, zbogčega je dobio zvanje počasni gradjanin grada Jagodine 2006. godine, stoji u obrazloženju odluke.

Kako se navodi, nedavno preminuli Bojović pružio je veliki doprinos da Jagodina postane još poznatije mesto, ne samo po privrednim potencijalima, već i kao značajno turističko mesto u Srbiji,čime je zaslužio da jedna ulica u Jagodini nosi njegovo ime.

Ulica koja će nositi Bojovićevo ime nalazi se na lokaciji Djurdjevo brdo, kod jagodinskog Zoološkog vrta, Akva parka, Muzeja voštanih figura i Vivo šoping parka.

M. Biorac

Copyright © 2012-2013 Novi Put. .