Naslovna // Kultura // Veče za nezaborav

Veče za nezaborav

 

Promocija zbirke pesama „Iz Dubine“ Stefana Lazarevića

Stefan Lazarević kazuje svoju pesmu o dedi

Stefan Lazarević kazuje svoju pesmu o dedi

U utorak 10. aprila 2016. godine u Centru za kulturu Svilajnac, Resavska biblioteka i omladinsko-amatersko pozorište „Mmaska“ Svilajnac, organizovali su promociju zbirke pesama „Iz Dubine“, čiji je autor mladi pesnik i glumac Stefan Lazarević iz Đurinca. Uz zvuke gitare Petra Ilića, divno i emotivno veče vodila je Danijela Milojević koja je najpre pozdravila veliki broj prisutnih ljubitelja poezije iz Svilajnca, Kušiljeva, Dublja, Đurinca i drugih mesta i pročitala biografiju mladog autora. Specijalni gosti bili su kolege i profesori sa Pedagoškog fakulteta iz Jagodine. Olivera Mijailović, urednik i jedna od recenzenata, govorila je o knjizi i istakla da iskrena, nadahnuta poezija Stefana Lazarevića čine misaone, duhovne i rodoljubive pesme iz njegovog emotivnog doživljaja i idu iz dubine njegovog srca. Promociju je uveličala etno pevačka grupa „Poklič“ iz Svilajnca, četiri devojke i dva momka, koji su izveli dve numere. Stefanove stihove iz knjige neizmenično su govorili glumci iz amaterskog pozorišta „Mmaska“ Svilajnac: Milan Aćimović, Raša Calić, Anica Radovanović, Aleksandar Nešković i Katarina Krunić, koji su dobili veliki aplauz publike. Na kraju je i sam autor kazivao veoma emotivnu pesmu „Moj deda“ i pobrao velike i dugotrajne aplauze svih prisutnih. Promocija je bila humanitarnog karaktera, pa su u holu u dugom redu mnogi čekali da kupe knjigu koju je Stefan potpisivao, a sakupljen novac od prodaje (16.000 dinara) uručen je za lečenje malog Strahinje Lazića.

– Stefana sam jedno vreme učila u prvom razredu osnovne škole u Đurincu – kaže Dragana Bogdanović, učiteljica iz Svilajnca, a nastavnica Mladenka Živković iz Đurinca izjavila je da boljoj književnoj večeri do sada nije prisustvovala.

Inače Stefan Lazarević je diplomirani vaspitač u domu, glumac u pozorištu „Mmaska“ koje je osnovao Mladen Miljković iz Kušiljeva. Stefan je napisao i prvi mjuzikl „Povratak u Oz“ i „Avanture duge čarape“. Na kraju su Stefanovi roditelji Predrag i Daliborka Lazarević priredili prigodno posluženje za sve prisutne.

Tekst i foto: Brana Živković

Copyright © 2012-2013 Novi Put. .