Retko koja osoba može odoleti specijalitetima drugih zemalja i drugih kontinenata. Nekada se oni mnogo razlikuju od specijaliteta naše kuhinje, a nekada su toliko i kod nas zastupljeni da prosto ne možemo razaznati da li špagete sa različitim umacima duže spremamo Italijani ili mi.
Šalu na stranu, ovog puta predlažem vam nadaleko poznati recept španske pite.
Sve što Vam je potrebno je 150 g šunke, 150 g kačkavalja, 150 g kiselih krastavčića, 3 jaja, 1/2 čaše ulja, 1,5 čaša mleka ili jogurta, 1,5 čaša brašna, 1/2 kesice praška za pecivo i soli po želji i ukusu.
Priprema je potpuno jednostavna i što je najvažnije – brza.
Najpre iseckajte na sitne kockice šunku, kačkavalj i krastavce. Umutite jaja, dodajte so, brašno, ulje i jogurt ili mleko. Dodajte prašak za pecivo, seckane namirnice i so po potrebi.
Sve ovo izručite u podmazanu tepsiju i pecite na 200 stepeni, dok ne porumeni.
Priprema je gotova, a Vašim najbližima (ili pak najbližima Vašoj rerni) ostaje samo jedno – da poližu prste!
Milica Biorac


