Muzičkoj školi “Dušan Skovran” u Ćupriji češka ambasada poklanja muzičke instrumente. Vrednost dvadesetak instrumenata je 11 500 evra.
Škola za osnovno muzičko obrazovanje ,,Dušan Skovran“ u Ćupriji dobiće na poklon od češke ambasade dvadesetak novih muzičkih instrumenata vrednosti 11.500 evra. Škola će u narednih mesec dana dobiti instrumente nakon procedure javne nabavke, rekao je predsednik opštine Ćuprija Radosav Djordjević koji je potpisao ugovor o prijemu donacije u ambasadi Češke u Beogradu.
Ovaj projekat, koji predvidja nabavku truba, saksofona, flauta, klarineta, harmonika i električnog klavira, izabran je za finansiranje u konkurenciji od preko 350 projekata iz cele zemlje. Češka ambasada u okviru donacija inostrane razvojne saradnje svake godine prima zahteve za male lokalne projekte u oblasti zdravstva, prosvete, zaštite životne sredine i humanitarnog rada.
Djordjević je najavio da će prilikom predaje instrumenata školi biti organizovan koncert kome će prisustvovati predstavnici ambasade Češke. Oni će tom prilikom obići ćuprijsku opštinu kako bi videli, kaže Djordjević, da li mogu još nekom sektoru da doniraju sredstva.
J. Zdravković



