U 5. kolu JSL fudbaleri Jagodine igraju protiv FK „Spartak Zlatibor Voda“ iz Subotice u subotu 14. septembra od 19 časova na Gradskom stadionu.

Tim povodom održana je konferencija za novinare FK Jagodina, na kojoj su o predstojećoj utakmici govorili Mladen Dodić, šef Stručnog štaba i Milan Milinković, desni bek plavih.
– Ekipa Spartaka i ove sezone pokazuje da izuzetno dobro igra u gostima, što smo videli u Novom Sadu, kada je dugo odolevala i primila gol u ekstra tajmu. Moramo biti strpljivi da bismo došli do tri boda, što neće biti nimalo lako. Sigurno da posle završetka prelaznog roka i završetka ove mini pauze, gde smo, posle obaveza nekoliko igrača zbog reprezentacije, konačno svi bili na okupu ove nedelje, očekujem da i sa pojačanjima koja su došla poslednje nedelje prelaznog roka budemo sve jači i sve bolji, a da već na utakmici protiv Spartaka na terenu to pokažemo.
Što se tiče kadrovskih problema, jedini problem je povreda Dukića i njegov nastup je neizvestan, ali imamo dovoljan fond igrača i formu polako podižemo. U utakmici sa Spartakom treba da dokažemo da podižemo formu jer je pobeda imperativ i do tri boda moramo dođi jednom strpljivom, agresivnom, kolektivnom i efikasnom igrom – istakao je Mladen Dodić.
Milan Milinković je iz utakmice u utakmicu u sve boljoj formi.
– Mogu da kažem da smo mi igrači sigurno spremni za ovu utakmicu. Ova pauza od dve nedelje nam je sigurno prijala jer smo dosta radili na fizičkom planu, tako i na taktičkom planu zato je ekipa sigurno spremna. Do pobede nećemo lako doći, ali ja mislim uz sto posto zalaganja i ako poštujemo dogovor iz svlačionice da bi trebalo da dođemo do pozitivnog rezultata, naravno da se kući nećemo braniti protiv bilo koje ekipe i idemo na svaku pobedu – rekao je Milinković.


