U 7. KOLU PLEJ-AUTA SUPER LIGE ZA ŽENE
Iako se iz kranjeg rezultata to ne može zaključiti, Jagodinke su do nove pobede u borbi za opstanak stigle teško. Imale su za protivnika ekipu kikinde ali i sudijski par iz Pančeva koji su činili sve da tok meča presumere u korist gošći
JAGODINA – KIKINDA 27:21(13:12)
JAGODINA – Dvorana: JASSA. Gledalaca: 200. Sudije: Sekulić, Jovandić (Pančevo). Sedemrci: Jagodina 4(3), Kikinda 5(3). Isključenja: Jagodina 10, Kikinda 10 minuta.
JAGODINA: Radosavljević, B. Šaronjić, Vukajlović 6, J. Bogdanović, Cvetinović 3, Prelević 2, E. Šaronjić 8, N. Bogdanović, Mišković (12 odbrana, 2 sedmerca), Glišović 8(3), Cvijanović, Marković, Adega, Stranjanac.
KIKINDA: Aleksić, Stepanović 4, Bajkin, Živkov, Mitrović 6, Ardala 3(2), M. Agbaba 2, Lazendić, Kovačić 1(1), J. Agbaba 5(1), Djurašinović (12 odbrana), Šicar, Sivčev, Lazić, Ristić.
IGRAČIOCA UTAKMICE: Adrijana Mišković (Jagodina).
SEMAFOR: 4:0(6), 9:2(11), 10:10(22), 14:14(33), 17:17(40), 23:20(51).
Jagodinke su sjajno otvorile meč, u 11. minutu pobele su sa 9:2. Tada je po već vidjenom scenariju sjana Aleksnadra Vukajlović dobila flaster. Gošće su se razigrale i u 22. minutu stigle do izjednačenja – 10:10.
U nastavku se vodila velika borba. U nekoliko navrata rezultat je bio izjednačen. Zanimljivo je istaći da gošće nisu uspele da mataralizuju prednost od čak dve rukometašice od 40. do 42. minuta kod rezultata 17:17 zbog isključenja Zorane Cvetinović ali i Sladjane Prelević, zbog kanze od 2 minuta pomoćnog trenera Zvonka Stevanovića. Jagodinke su se uspešno odbrani čak su i sa svga četiri rukometašice u polju dale gol. U trenucima kada se lomio rezultat sudijski par iz Pančeva bio je izrazito naklonjen gošćama. Jagodinkama su svirale gaženje linije od 6 metara prilikom postizanja golova, na drugoj strani to nisu sankcionisale iako je i sa tribina bilo vidljivo da su gošće gazile linije. Kod rezultata 17:17 sudije su poništile gol Marine Glišvić sa sedam metara zbog navodnog prestupa.
Kada je sudijski par u posledniih 10 minuta odustao od namere da pomože gošćama, stvari su došle na svoje mesto. Rukometašice Jagodine su igrale u odbrani čvrsto gde je sjajnim odbranama do izražaja došla Adrijana Mišković, a napade i bez Aleksndra Vukajlović su uspešno realizovale Emina Šaronjić i Marina Glišović. Na kraju su Jagodinke slavile ubedljivu pobedu.
Valja istaći da je Jagodina igrala bez Sladjane Perazić kpoja je meč pratila satribine zbog povrede kolena.
Prošle srede u 6. kolu Plej-auta Super lige Jagodinke su u Kučevu poražene od istoimene ekipe rezultatom 28:24(17:12).
Z. M.


