Naslovna // Sport // Konovalov srebrni na svetskim igrana u Poljskoj

Konovalov srebrni na svetskim igrana u Poljskoj

Kik bokser Palminih Tigrova, svetski i evropski profesionalni i amaterski šampion, reprezenttaivac Srbije, Aleksandar Konovalov je na Svetskim igrama u poljskom Vroclavu u disciplini K1, u kategoriji do 63,5 kilograma, osvojio srebrnu medalju. Njegov put do finala nije bio nimalo lak. On je u četvrtfinalu najpre savladao iranca Irada Moradija  na poene rezultatom 3:0. Zatim je u polufinalu nokautirao u drugoj rundi Poljska, Aleksandra Kalickog. U finalu se borio sa Orfanom Sanadzeom iz Ukrajine, koji je savladao  našeg kik boksera rezultatom 2:1, ali po mnogima nezasluženo i čudnom odlukom sudija, jer je Konovalov sve do poslednjih sekundi borbe bio u velikoj prednosti.

Na Svetskim igrama u Poljskoj  zlatne medalje za srpsku reprezentaciju osvojili su  Slobodan Mijajlović u kategoriji do 67 kilograma i  Aleksandar Menković u kategoriji  do 81 kilogram. Teodora Manić član naše ženske reprezentacije   u kategoriji do 65 kilograma  i takođe disciplini k1, osvojila je  srebrnu medalju.