Naslovna // Sport // Novi poraz omladinaca

Novi poraz omladinaca

U 20. KOLU OMLADINSKE LIGE SRBIJE

JAGODINA – ČUKARIČKI  1:2(0:2)

JAGOIDNA – Gledalaca: 100. Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija)8. Strelci: Jovančić u 54. za Jagodinu, a Ivanović (autogol) u 37. i Veličković u 42. minutu za Čukarički. Žutio kartoni: Stevanović (Jagodina), Ilić, Sujić, Mehmedović, Lazić (Čukarički). Isključenje: Kaplanović, trener Jagodine, u 81. minutu.

JAGODINA: Huskić 6, Sekulić 6,5, Jovančić 7, Stojanović 7, Petrović 7,5, Panić 7, Bah 6(od 46. Najdanović 6,5), Ivanović 7, Stevanović 6,5, Radosavljević 7, Savić 6,5(od 88. Mitić -).

ČUKARIČKI: Ćulibrk 6,5, Preljević 6(od 63. Djordjević -, od 86. Milić -), Ilić 7, Veličković 7,5, Sujić 7, Zorić 7, Šošević 6,5, Stojanović 7, Mehmedović 8, Kilibarda 6,5(od 56. Lazić -).

IGRAČ UTAKMICE: Zehrudin Mehmedović (Čukarički).

Igrao se 37. minut kada je u gužvi pred golom Jagodine Luka Ivanović iz blizine ubacio loptu u sopstevnu mrežu. Pet minugta kasnije, posle brze kontre po levoj strani, Stojanović je idelno uposlio Valičković koji je rutinski, kroz noge golmana Huskića, prosledio loptu u mrežu.

Domaći fudbaleri su u nastvaku krrenuli agresivnije i već u 54. minutu zatresli mrežu gostiju. Centriranu loptu iz slobodnog udarca je dočekao i glavom šutirao Stevanović, lopta se od stative odbila do Jovančića koji je lako prosledio u mrežu. Mogli su domaći do izjednačenja, ali Savić je iz idelane pozicije u 79. minutu šutirao preko gola a u 83. minitu loptu koju je na gol uptio Ivanović sa gol linije je u pollje izbacio Ilić.

U 21. kolu omdlainci Jagodine su ponovo domaćini. U goste im dolazi ekipa Spartaka. Pobeda s enameće kao imperativ.

1. M.

KADETSKA LIGA SRBIJE, 20. KOLO

SA IGRAČEM VIŠE JAGODINI SAMO BOD

Iako su od 43. minuta kadeti Jagodine imali igača više u polju osvojili su samo bod ali su na taj način prekinuli prolećnu seriju poraza

JAGODINA – ČUKARIČKI 1:1(0:0)

JAGODINA – Gledalaca: 150. Sudija: Aleksandar Živković (Niš)8. Strelci: Jovanović u 57. za Jagodinu, a Trezić u 58. minutu za Čukarički. Žuti kartoni: Milić, Marinković (Jagodina), Nikčević, Dukić, Bakić, Fratović, Lukić (Čukarički). Crveni karton: Ivanović (Čukarički) u 43. minutu. Isključenje: Milovanović, trener Jagodine, u 61. minutu.

JAGODINA. Jevrermović 7, Djolić 7, Ristić 7, Milić 8,  Pejčić 7, Borić 6,5, Velev 7, Obradović 7,5, Stević 8(od 89. Mladenović -), Marinković 7 (od 74. Tucaković -), Jovanović 7,5.

ČUKARIČKI: Karadžić 7, Ilić 6,5(od 68. Mitrović -), Dukić 6,5, Bakić 7, Kostić 7, Ivanović 6, Terzić 7,5(od 72. Lukić -), L. Marković 6,5(od 54. Vukićević 6,5), V. Marković 6(od 45. Fratović 6,5), Nikčević 7(od 80. Petrović -), Markov 6,5(od 62. Maksimović 6,5).

IGRAČ UTAKMICE: Andija Milić (Jagodina).

Oba gola pala su u razmaku od jednog minuta. U 57. minutu Marinković je dugo vukao loptu po levoj strani, kada je došao na domak šensetsraca uputio je idealan centaršut na glavu Veljka Jovanovića koji je, iako okrenut leđima ka golu, pogodio iz blizine levi gornji ugao. Samo što su pošli sa centra gosti su stigli do izjednačujueg gola. Terzić, bivši fubdaler Jagodine, je rezantim udarcem Sa 15 metara pogodio ugao za konačnih 1:1.

Treba istaći da su gosti igrali sa igračem manje od 43. minuta jer je Novak Ivanović isključen pošto je ospovao pomoćnog sudiju Milana Minića.

U 21. kolu kadeti Jagodine ponovo igaju pred svojim navijačima. U nedelju dočekuju ekipu Spartaka iz Subotice.