Naslovna // Sport // Poraz bez posledica

Poraz bez posledica

U 18. POSLEDNJEM KOLU SUPER LIGE

Rukometašice Jagodinre su u poslednjem kolu poražene od Sloge u Petrovcu na Mlavi jer su i pre utakmice znale da će u nastavku prvenstva igrati u plej-ofu. U porvom delu Jagodinke zahvaljujući sajajnoj Ani Rajković bile bolje, nastavak pripao rukometašicema Sloge

SLOGA – JAGODINA 32:27(14:16)

PATROVAC NA MLAVI – Dvorana: SC ,,Dragutin Tomašević“. Gledalaca: 500. Sudije: Antić, Jakovljević (Beograd). Sedmerci: Sloga 1(0), Jagodina 2(0). Isključenja: Sloga 14, Jagodina 6 minuta.

SLOGA: Vasiljević (7 odbrana), Bogojević, Joksimović, Terzić 7, Končar 3, Djordjević 7, Vranić 3, Stojanović, Simić 9, Krstić 1, Bogosavljevioć 1, Milošević, Stoiljković 1, Pavlović (4 odbrane).

JAGODINA: Radosavljević, Trbović 6, B. Šaronjić 1, Milovanović, Cvijić 4, J. Bogdanović, Čavlović 2, Radić, Zečević 1, E. Šaonjić 3, Stranjanac, Glišović 1, Veljković 5, Gojković 4, Adega, Rajković (16 odbrana, sedmerac).

IGRAČICA UTAKMICE: Sanja Simić (Sloga).

SEMAFOR. 2:6(7), 6:7(13), 9:13(21), 14:17(32), 18:18(36), 22:18(39). 29:22(52).

Rukometašice Jagodine su u poslednjem kolu pre doigravanja za konačan plasman poražene na gostovanju u Petrovcu na Mlavi od domaće Sloga. Kada se zna da su pre ove utakmice znale da su direktni konkurenti za plasman na treće odnosno četvrto mesto Naisa i Kikinda poraženi u Šapcu odnosno Arandjelovcu, utakmica u sa Slogom bila je bez rezultatskog značaja.

Jagodinke su u utakmicu upšle rasterećene svih briga. Prvo poluvreme proteklo je znaku bolje igre Jagodinki koje su taj deo susreta rešile u svoju korist 16:14, mada su imale prednost i od 5 golova – 13:9 u 21. minutu. U prvom delu briljirala je na golu sjajna Ana Rajković. Imala je 11 odbrana a zaustavila je i udarac sa 7 metara.

U nastavku druga slika. Dpomaće rukometašice predvodjene Silajnčankom Sanjom Simić su zaigrale neuporedivo bolje i posle dve mini serije od 4:0 odnosno 5:0 od 45. do 52. minutu stigle su do preokrta i ubedljive pobede.

Jagodina je tako posle 18 odigranih utakmica na tabeli zauzela treće mesto sa 19 bodova i igraće u plejć-ofu sa Naisom iz Niša, Beklamentom BB iz Atrandkelovca i Medicinarom iz Šapca. Ove četiri ekipe boriće se za titulu i konačan plasman od prvog do 4. mesta. Preostalig 6 ekipa igraće u plej-autu i boriće se za opstanak u ligi.

Z.M.

SUPER LIGA ZA ŽENE

REZULTATI 18. POLSLEDNJEG KOLA: Junior – Železnbičar 35:29, Bekament BB – Kikinda 38:19, Medicinar – Naisa 36:31, Radnički – Bor 21:25, Sloga – jagodina 32:27.

Medicinar        18        15        1          2          594:482           31

Bekement BB  18        15        0          3          604:467           30

Jagodina          18        9          1          8          454:453            19

Naisa                18        9          0          9          449:420           18

Kikinda            18        9          0          9          409:416           18

Bor                   18        7          2          9          4430:447         16

Junior              18        7          1          10        495:534           15

Sloga                18        6          2          10        468:509           14

Radnički          18        6          0          12        444:519           12

Železnučar      18        3          1          14        414:551              7