Naslovna // Sport // Sesnaest medalja za plivace „Akva 235“

Sesnaest medalja za plivace „Akva 235“

U Kruševcu je 27. juna održan međunarodni vidovdanski miting u plivanju na kome je učestvovalo 236 takmičara iz 14 klubova iz zemlje i inostranstva.

PK „Akva 235“ iz Jagodine je sa svojih 7 takmičara na najbolji mogući način predstavila sebe i svoj grad – Jagodinu osvojivši i na ovom takmičenju čak 9 medalja (2 zlatne, 3 srebrne i 4 bronzane), pokazujući time svoj kvalitet u kontinuitetu iz takmičenja u takmičenje.

Najbolji pojedinac PK „Akva 235“ je ovog puta ubedljivo bila Mina Karić (01) koja je u 3 trke osvojila sve 3 medalje: zlatnu medalju u disciplini 50m delfin stilom, srebrnu medalju u disciplini 50m slobodnim stilom i bronzanu medalju u disciplini 100m slobodnim stilom. Pavle Tešić (03) je osvojio 2 medalje: zlatnu medalju u omiljenoj disciplini 100m slobodnim stilom i srebrnu medalju u disciplini 50m slobodnim stilom. Aleksa Stamenković (99) je takođe osvojio 2 medalje i to u izuzetno jakoj konkurenciji na 50m slobodnim stilom osvojio je srebrnu medalju, a u disciplini 100m delfin stilom osvojio je bronzanu medalju.

Bogdan Stojanović (04), jedan od najmlađih takmičara PK „Akva 235“ je u konkurenciji i starijih plivača od sebe izborio srebrnu medalju u disciplini 50m leđnim stilom, dok je samo godinu dana stariji klupski drug Nemanja Kostić (03) osvojio bronzanu medalju u istoj disciplini. Nadomak medaljama bili su i Nenad Kostić (00) i Vojin Tešić (00) koji se sa dobro isplivanim vremenima i sa zauzetim 4. mestima svrstavaju, zajedno sa ekipom „PK „Akva 235“ u sam plivački vrh, zbog čega je rejting kluba i dalje na vrlo zavidnom nivou.

Na Kupu u Lazarevcu još sedam medalja
U organizaciji PK „La Kolubara“ u subotu je u Lazarevcu održan Kup Lazarevac. Iako je vreme bilo oblačno i kišovito, a voda u bazenu ispod 20 stepeni, takmičenje nije otkazano. Plivači su teško mogli da isplivaju svoja najbolja vremena i lične rekorde, ali su stekli novo iskustvo u otežanim uslovima i dali sve od sebe da takmičenje bude uspešno.

U konkurenciji 13 klubova iz Makedonije i Srbije, u najvećem broju beogradskih i vojvođanskih, Jagodinu su predstavljala 3 plivača. Za PK „Akva 235“ plivali su Lara Perić, Aleksa Ilić i Stefan Filić. Stefan je za 4 isplivane trke, 100 i 200m slobodno, kao i 100 i 200m leđno osvojio 4 zlatne medalje, a Lara 3 bronzane u trkama 100 i 200m slobodno i 100m delfin. Iako bez medalje, za Aleksu je ovo takmičenje bilo uspešno jer je i u otežanim uslovima kao jedan od retkih uspeo da ne otpliva ni jedno slabije vreme od prijavljenog i postigne lični rekord na 400m mešovito.