Naslovna // Vesti // Grad Jagodina uzima kredit od 250 miliona dinara

Grad Jagodina uzima kredit od 250 miliona dinara

Odbornici Skupštine grada Jagodina, jednoglasno su danas, na XVIII sednici gradskog parlamenta, doneli odluku o zaduživanju grada Jagodine za 250.000.000 dinara u 2014.godini, radi finansiranja kapitalnih investicionih rashoda i refinansiranje obaveza iz 2013. godine, a u skladu sa budžetom grada Jagodina za tekuću godinu i sa rokom otplate kredita od 6 godina, posle isteka grejs perioda od 6 meseci.

DSC_5630

Uprava za javni dug Ministarstva finansija Srbije odborila je gradu da se zaduži za navedeni iznos, imajući u vidu ostvarene tekuće prihode grada u 2013.godini, kao i ranije ugovorene kredite za finansiranje kapitalnih investicija.

Jednoglasno je doneta i odluka o prenosu prava korišćenja na nepokretnostima, kojom se Akva park sa JASSA prenosi na grad Jagodinu. Kako se navodi u obrazloženju, ova odluka je doneta u cilju stvaranja uslova za bolju organizaciju i efikasniji rad lokalne samouprave.

DSC_5627

Na XVIII sednici doneta je i Odluka o organizciji i funkcionisanju civilne zaštite na teritoriji grada Jagodine, o Gradskim upravama grada, kao i izmena odluke o visini naknade za izvršene usluge gradskih uprava.

Foto: A. Dobrosavljević

Copyright © 2012-2013 Novi Put. .